CUBTAN

Jak działa Cubitan?

Cubitan to specjalistyczny preparat przeznaczony do żywienia medycznego. Odżywia on organizm osoby chorej, dostarczając mu komplet niezbędnych składników odżywczych we właściwych proporcjach. Odpowiedni stan odżywienia organizmu pomaga odzyskać siły w chorobie, poprawić siłę mięśni, jakość życia oraz rozwiązać problemy z jedzeniem związane z chorobą.

Żywienie ma znaczenie!

Cubitan bogaty jest w białko i witaminy A, C i E – ich spożywanie zalecane jest w diecie osób z odleżynami i trudno gojącymi się ranami. Odpowiednie żywienie chorych z trudno gojącymi się ranami i odleżynami jest istotnym elementem skutecznej opieki nad pacjentami.

Zgodnie z opinią Ekspertów Sekcji Chorób Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego pacjenci po udarze mają zwiększone zapotrzebowanie na: energię (w fazie przewlekłej nawet 25–30 kcal/kg należnej masy ciała na dobę) i białko (1,1– 2,5 g/kg należnej masy ciała na dobę). Dlatego, kiedy chory nie chce lub nie może spożyć wymaganej ilości pokarmu warto rozważyć uzupełnienie diety o preparaty wysokoenergetyczne i wysokobiałkowe, takie jak Cubitan, aby w pełni pokryć zapotrzebowanie pacjentów na składniki odżywcze – w tym zwiększone zapotrzebowanie na białko oraz energię.

Dodatkowo Cubitan wspiera leczenie pacjentów z odczynem popromiennym po radioterapii. Zwiększona ilość białka wraz z argininą wpływa na zmniejszenie odczynu popromiennego.